“Biedrības “Oleru muiža” pieaugušo izglītības speciālistu mobilitātes”

“Biedrības “Oleru muiža” pieaugušo izglītības speciālistu mobilitātes”

No 2019.gada 1.jūnija līdz 2020.gada 31.maijam biedrība "Oleru muiža" realizējusi ES Erasmus+ (KA1) pieaugušo izglītības sektora projektu "Biedrības "Oleru muiža" pieaugušo izglītības speciālistu mobilitātes"  (Nr.2019-1-LV01-KA104-060255).

 

Perpiņana, Francija 11.10.2019.-14.10.2019.

 

No 2019.gada 11.līdz 14.oktobrim Oleru muižas pārstāvjis un restaurācijas speciālists Kārlis Zemītis dalījās pieredzē ar Esparū pils biedrības dalībniekiem par pašu pieredzēto, izmantojot vēsturiskos celtniecības materiālus un būvgaldniecības principus atjaunojot vēsturiskas būves. Tā bija nodarbību vadīšanas mobilitāte. Esparū pilī notika praktiski demonstrējumi bojāto detaļu identificēšanā. Savukārt neformālo apmācību vadītāja Ieva Zemīte piedalījās darba vērošanas mobilitātē, lai – profesionāli pilnveidotos neformālās pieaugušo izglītības jomā citas valsts  organizācijā (NVO “Les Amis de l’Esparrou”). Mobilitātes rezultātā tika iegūta starptautiskā pieredze, pilnveidotas pasniegšanas un organizatoriskās prasmes, apskatīti citas valsts NVO sadarbības modeļi. Viena no svarīgākajām kopējām atziņām - cik svarīga ir harmoniska cilvēka mijiedarbība ar vidi un dabu.

 

Attēlā : Ieva Zemīte NVO “Les Amis de l’Esparrou” kopējā apspriedē.

 

Attēlā : Kārlis Zemītis Perpiņanā iepazīstina ar koka detaļu restaurācijas principiem.

 

 

Limasola, Kipra 17.02.2020.-20.02.2020. 


No 17.līdz 21.februārim Kiprā notika starptautiskas mācības “Train the trainer” ("Apmāci pasniedzēju" , kursa nodrošinātājs „ShipCon Limassol") par mācīšanās principiem un mācīšanās stiliem, par aktīvās klausīšanās nozīmi un dalībnieku radošu iesaisti, pasniegšanas prasmju pilnveidi. “Oleru muižas kultūrvēsturiskās vides stāsts mainās un pilnveidojas līdzi laikam. Iepazīstināt citus ar savu redzējumu ir patiess izaicinājums,” atzīst apmācību mobilitātes dalībniece Ieva Zemīte.